سفارش تبلیغ
صبا
اگر در کسى خصلتى شگفت دیدید ، همانند آن را انتظار برید چه طبیعت او وى را بر انگیزاند دیگر بار ، بر کردن چنان کار . [نهج البلاغه]
ألا إنّ حزب الله هم الغالـــــبون
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» از کربلا تا جنوب لبنان

در این مطلب هیچ شکی نیست که آنچه پیروزی حزب الله لبنان در نبرد نابرابر 33 روزه را رقم زد برتری سلاح و تجهیزات نظامی یا احیاناً پشتیبانی های سیاسی یا اقتصادی دیگران از آن ها یا حمایت سازمان ها و نهادهای بین المللی نبود. همه به یاد داریم که وقتی لبنان غرق در خون و آتش بود و خصوصاً روزهای نخستین نبرد نه تنها هیچ کس از مردم مظلوم لبنان و حزب الله هیچ دفاعی نکرد بلکه بسیاری از دولت های عرب منطقه که به تحریک مستکبران به خیال خام خود فرصتی برای اثبات خوش خدمتی به اربابانشان یافته بودند خنجر به دست از پشت سر به حزب الله ضربه می زدند. آن ها می پنداشتند کار حزب الله تمام است و زمان نابودی اش فرا رسیده است؛ پس چه بهتر که آخرین ضربات را به این پیکره زخم برداشته بزنند! یادمان هست که سیّدحسن در آن روزها به سران کشورهای عربی چه گفت.

«ما به شما و کمک شما نیازی نداریم. ما مرهون و مدیون شما نیستیم. فقط از شما می خواهیم سکوت کنید و بگذارید ما کارمان را انجام دهیم...»

آنچه تمام معادلات جهانی و محاسبات جهان خواران و اعوان و انصارشان را بر هم زد و پیروزی حزب الله را به ارمغان آورد فرهنگ و تفکر و روحیه جهادی و سازش ناپذیر حزب الله بود. روحیه ای که اجازه ظلم پذیری و سکوت در برابر باطل را به حزب الله و حزب اللهی ها نمی دهد. فرهنگی که می گوید اگر مقاومت کنی حتماً پیروز خواهی شد. تفکری که می گوید اگر کشته شوی یا بکشی برنده ای و شکست برای تو معنی ندارد.

این تفکر و روحیه همان فرهنگی است که از آن تحت عنوان فرهنگ حسینی یاد می کنیم ؛ چرا که حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مظهر تامّ و جلوه کامل و مصداق بارز این فرهنگ و دمنده روح جهاد و حماسه و مقاومت در کالبد همه آزادی خواهان و استقلال طلبان و حقّ مداران عالم در طول تاریخ است.

 

 درسی که او در عاشورا به انسان ها آموخت تا قیامت فراموش نخواهد شد و باید اعتراف کرد جوانان حزب الله لبنان شاگردان ممتاز و برجسته این کلاس در عصر حاضرند. گُل های نازنینی که این روزها زمزمه لبشان این جمله است:

أَبداً واللهِ لَن نَنسی الحُسَینَ

آری! به خدا سوگند تا قیامت حسین را از یاد نخواهیم بردنوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سیّدحسین نصرالله ( چهارشنبه 85/10/27 :: ساعت 8:44 صبح )

»» وعده صادق ؛ سیّد صادق

یکی از برجستگی های سیّد حسن نصرالله که دوست و دشمن بر آن متفق هستند و حتی خود اسرائیلی ها هم بارها بر آن تأکید کرده اند صداقت سیّد در کلام و عمل و وعده است. شهرک نشینان صهیونیست در زمان نبرد 33 روزه اعتراف می کردند که منتظر شنیدن پیام های تلویزیونی سیِد حسن نصرالله هستند تا از حقایق و واقعیت آنچه در صحنه جنگ در حال رخ دادن است با خبر شوند. آنها معتقدند رسانه های اسرائیلی به مردم خودشان هم دروغ می گویند و در مقابل آنچنان به صداقت گفتار سیّد اعتقاد داشتند که ترجیح می دادند حقیقت را از زبان او بشنوند.

اگر سیّد می گفت دشمن تا فلان منطقه پیشروی کرده یا در فلان روستا زمینگیر شده یا فلان عدد تانک مرکاوای دشمن منهدم شده و یا فلان تعداد از نیروهای نخبه دشمن کشته یا زخمی شده است همه و همه ایمان داشتند که حتماً حقیقت همین چیزی است که سیّد می گوید و لا غیر!

نقطه اوج این صداقت که بلافاصله شاهد غیبی نیز مؤیّد آن شد و تا همین الان هم کارشناسان برتر نظامی جهان را انگشت به دهان گذاشته و همه از تفسیر آن عاجزند انهدام اولین ناوچه جنگی اسرائیلی به دست پرتوان حزب الله قهرمان بود.

زمانی که سیّد مشغول سخنرانی زنده از شبکه المنار بود، رزمندگان حزب الله در کمین ناو جنگی اسرائیلی بودند و درست وقتی که سیّد جملات زیر را به زبان آورد ناوچه اسرائیلی هدف قرار گرفت؛ این در حالی بود که شبکه المنار به طور مستقیم تصاویر لحظه اصابت موشک به ناو اسرائیلی و شعله ور شدن آتش خشم حزب الله را به نمایش گذاشته بود.   

«حملات ناگهانی که پیش از این وعده اش را به شما داده بودم از همین لحظه شروع می شود. الان در دریا و در مقابل بیروت ناو جنگی اسرائیلی که به زیرساخت ها و خانه های مردم و شهروندان ما تجاوز کرده است را نظاره کنید. بنگرید که چگونه آتش می گیرد و غرق می شود در حالی که ده ها نفر از سربازان اسرائیلی بر آن سوار هستند.»

هماهنگی کامل و بی نقص میان خط مقدّم جبهه با فرماندهی کل، آن هم در آن شرایط حساس و تحت آن همه فشار و بمباران و تسلط و نفوذ دشمن بر منطقه و رفت و آمدها و کنترل تماس ها و... همان نقطه حیرت برانگیزی است که کارشناسان نظامی جهان را متحیّر و کلافه کرده است؛ امری که اگرچه برای کارشناسان نظامی جهانی عجیب و باورنکردنی است اما برای ما که به غیب و نیروی ایمان و توکل به خدا اعتماد داریم کاملاً باورکردنی و طبیعی به نظر می رسد.

البته داستان انهدام این ناوچه اسرائیلی به روایت رزمندگانی که این حماسه را آفریدند هم شنیدنی است که آن را به بعد موکول می کنم. (اگر توفیقی بود)نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سیّدحسین نصرالله ( پنج شنبه 85/10/21 :: ساعت 2:37 صبح )

»» این عشق الهی است

در ایام نبرد 33 روزه لبنان با اسرائیل اتفاقات جالب زیادی رخ داد که به دلیل حجم بالای اخبار در آن مقطع زمانی به بسیاری از آن ها آن طور که باید و شاید پرداخته نشد.

 یکی از زیباترین صحنه هایی که نباید فراموش کرد رابطه معنوی و عاطفی فوق العاده ای است که بین مجاهدان حزب الله و سید حسن نصرالله وجود دارد و تبلور زیبای این ارتباط قوی را می توان در نامه رزمندگان به سید حسن و پاسخ سید به نامه آنان به تماشا نشست.

هر وقت نامه رزمندگان حزب الله به سیّد را می خوانم اشک شوق در چشمانم حلقه می زند و احساس می کنم من نیز یکی از آنانم ؛ چرا که حرف آن ها را حرف دل خود می یابم و ...

اما از نامه رزمندگان زیباتر پاسخ سید به آنان است که مظهر عشق الهی و دوطرفه ملّت با رهبر در حکومت اسلامی است. همان رابطه محکم و وثیقی که در معارف اسلامی از آن تحت عنوان ولایت نام می بریم و نمونه کامل آن را می توان در ایران اسلامی و رابطه بین رهبر انقلاب با مردم عزیز ایران مشاهده کرد.

متن نامه رزمندگان به سیّد را در زیر مشاهده می کنید و پاسخ پر از عشق و عاطفه سیّد به مجاهدان را می توانید در قسمت موسیقی وبلاگ بشنوید.

التماس دعا از همه دوستان عزیز

بسم الله الرحمن الرحیم
" محمد رسول الله والذین معه أشداء على الکفار رحماء بینهم "
 صدق الله العلی العظیم
سماحة الأمین العام المفدى
سلام من الله علیک ورحمة منه وبرکاته
السلام علیک یا حبیبنا ، السلام علیک یا عزیزنا ، السلام علیک یا نور الجهاد والمجاهدین
عذراً یا سیدنا انت تعرفنا جیداً ونحن کذلک نعرفک ولیس بجدید علینا ما سمعناه منک بالرهان علینا لتحقیق النصر، فکلماتک الوجدانیة التی سمعناها منک سواء عبر وسائل الاعلام أو عبر وسائل اتصال المقاومة أو من خلال النشرات الدوریة الصادرة عن غرف عملیات المقاومة الى کل المقاومین المرابطین ، سمعنا تلک الکلمات وما سنقوله لیس بجدید علیک ولکن کما سمع اللبنانیون والامة والعالم صوتک وکلماتک تلک نرید أن نسمعهم صوتنا وکلماتنا هذه
نحن یا سیدنا ثابتون هنا لى امتداد حدود فلسطین وفی کل بقعة من جنوب العزة والکرامة والإباء
ما زلنا الوعد الذی قطعت کالرعد فوق رؤوس الصهاینة فبعضنا غنِم والتحم مع النخبة من جنود العدو فی عیتا الشعب وعیترون ومارون الراس التی أوقفت شعر رأس قادة العدو بینما الآف من رجالک المقاومین ینتظرون بلهفة وشوق عظیمین فرصة الالتحام مع من یجرؤ من جنود العدو لنلحقه برفاقه من النخبة ولنسقط ما تبقى من شعر على رؤوس قادته
نحن یاسیدنا سلاح الشیخ راغب نحن یاسیدنا وصیة السید عباس نحن یا قائدنا على عهدنا وقسمنا لک وللشهداء ...
نحن وعدک الصادق نحن حریة سمیر القنطار نحن حریة نسیم نسر ویحی سکاف ومحمد فران وکل الاسرى...
نحن التحریر لمزارع شبعا وتلال کفر شوبا وکل شبر من ارض لبناننا العزیز...
نحن الفداء لشعب لبنان الأبی والعظیم ...
نحن الدم الذی یحمی ویدافع عن الوطن ...
نحن عشاق الحسین علیه السلام ...
نحن المفآجأت ...
نحن النصر الآتی بإذن الله تعالى
" إن ینصرکم الله فلا غالب لکم" صدق الله العلی العظیم
والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

اضغط لتکبیـر الصورةنوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سیّدحسین نصرالله ( سه شنبه 85/10/5 :: ساعت 5:26 عصر )

»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

سرکوب آزادیخواهی بحرینیها به دست سعودیها!/ ترجمه اختصاصی
اگر این جنایت است، من به آن اعتراف می کنم!
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 25
>> بازدید دیروز: 47
>> مجموع بازدیدها: 247659
» درباره من

ألا إنّ حزب الله هم الغالـــــبون
سیّدحسین نصرالله
ما با شهیدان پیمان بسته ایم تا آزادی قدس شریف و تا روزی که پرچم پرافتخار اسلام را بر فراز بلندترین قله ها در انتهای افق بر زمین نکوبیده ایم از پای ننشینیـــم ‍؛ و نخواهیـــم نشست ...

» فهرست موضوعی یادداشت ها
انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی لبنان[60] . اخبار[42] .
» آرشیو مطالب
لبنان (خرداد 85)
لبنان (تیر 85)
لبنان (مرداد 85)
لبنان (شهریور 85)
لبنان (مهر 85)
لبنان (آبان 85)
لبنان (آذر 85)
لبنان (دی 85)
لبنان (بهمن 85)
لبنان (اسفند 85)
لبنان (فروردین 86)
لبنان (خرداد 86)
لبنان (تیر 86)
لبنان (شهریور 86)
لبنان (دی 86)
لبنان (بهمن 86)
لبنان (مرداد 87)
لبنان (آذر 87)
لبنان (بهمن 87)

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
المنار لبنان

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان

» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب